Versleutelde directory
//
Silent Node logo

Silent Node

Geverifieerd

silentnode.host

Silent Node is een anonieme offshore hostingprovider die wordt beheerd door Silent Node OÜ (Estland, AS215430, RIPE NCC-lid), opgericht in januari 2021 en zelfgefinancierd. Het biedt KVM VPS, bare-metal dedicated servers, GPU-instanties per uur en S3-compatibele objectopslag verspreid over vijftien offshore gebieden, met nul aanwezigheid in Five Eyes-landen of het westelijke EU-gebied. Een account is niets anders dan een 16-cijferig token: naam, e-mail, telefoon en papierwerk maken nooit deel uit van de deal. Per 18 augustus 2026 rapporteert de provider 12.998 servers online en een warrant canary die vers op 1 augustus 2026 is ondertekend.

Live preview

silentnode.host
https://silentnode.host
Silent Node screenshot

Review

Redactioneel

Overzicht

Silent Node is de sterkste infrastructuurvermelding in deze directory. Het wordt beheerd door Silent Node OÜ in Estland (AS215430, RIPE NCC-lid), gestart in januari 2021 toen drie engineers een eerste rack in Reykjavik aanzetten, en het draait nog steeds op eigen geld, geen investeerders. Per 18 augustus 2026 toont de publieke statuspagina 12.998 servers online. De tagline vat de hele pitch samen: 'Offshore hosting. No identity. Full control.'

Elke stap van de tijdlijn is te controleren tegen de About-pagina: september 2021, facturering wordt crypto-only; maart 2022, jurisdictie vier; juni 2023, het 10 Tbps-schild bereikt alle regio's; februari 2024, Hongkong maakt er twaalf terwijl de vloot de 10.000 machines passeert; januari 2025, het statusplatform en de maandelijkse canary beginnen.

De catalogus omvat vier lijnen, en de prijspunten zijn concreet. KVM VPS-plannen op AMD EPYC met lokale NVMe beginnen met Starter, die 2 dedicated threads, 2 GB RAM en 80 GB flash biedt voor $6,99 per maand; Pro, de publieksfavoriet, koppelt 6 threads aan 8 GB en 320 GB voor $22,99; Titan kroont het aanbod met 32 threads, 64 GB, 2 TB en een 5 Gbps-uplink voor $119,99. Een gratis configurator bouwt custom formaten tegen dezelfde tarieven. Dedicated servers zijn single-tenant EPYC 4004/9004-builds van Iron voor $64,99 per maand (EPYC 4244P, 6c/12t, 32 GB DDR5 ECC, 1 TB Gen4 NVMe) tot Titan voor $219,99, wiens EPYC 9254 24 cores en 48 threads levert naast 192 GB ECC-geheugen en 8 TB Gen4-flash, allemaal op ongemeten 10 Gbps-poorten en opties daarboven op offerte. Steel voor $84,99 is het meest gekozen dedicated plan. GPU-instanties factureren per uur van $0,18 (RTX 4090, 24 GB) tot $1,23 (B300, 288 GB HBM3e), met maandelijkse reserveprijzen rond 35 tot 45 procent onder het uurtarief. S3-objectopslag begint bij $4,99 per maand voor 250 GB en bereikt $109,99 voor 10 TB over 8 regio's.

De zes VPS-presets op silentnode.host
De zes VPS-presets zoals vermeld op 18 augustus 2026, Starter van $6,99 tot Titan van $119,99, elk inzetbaar in alle vijftien regio's.

De GPU-grid leest van boven naar beneden: RTX 4090 voor $0,18 per uur voor single-card inferentie, L40S voor $0,39 met 48 GB, A100 en H100 80 GB voor $0,59 en $0,74 met NVLink voor training runs, tot de B300's 288 GB HBM3e voor $1,23.

Boost-klokken zijn gepubliceerd: 3,8 tot 5,1 GHz op de EPYC 4244P, 4,5 tot 5,7 op de 4564P, 2,9 tot 4,15 GHz over de 24 cores van de 9254.

GPU-prijzenoverzicht
Het GPU-schap op 18 augustus 2026: negen kaarten, van de RTX 4090 voor $0,18/u tot de 288 GB B300 voor $1,23/u.

Elke VPS-tier kan in elk van de vijftien locaties landen, opgesomd per stad in plaats van vlag: Reykjavik (REK-1), Amsterdam (AMS-1), Zürich (ZRH-1), Boekarest (OTP-1), Sofia (SOF-1), Chisinau (KIV-1), Moskou (MOW-1), Tbilisi (TBS-1), Dubai (DXB-1), Singapore (SIN-1), Hongkong (HKG-1), Phnom Penh (PNH-1), Victoria op de Seychellen (SEZ-1), Belize City (BZE-1) en Panama City (PTY-1). Geen enkele valt onder een Five Eyes-regering of een westelijke EU-toezichthouder. Hun FAQ kaderen het verschil als een keuze: wetten over retentie en verplichte identificatie in die landen kunnen niet samengaan met een no-logs-operatie. GPU-capaciteit zit in 3 regio's (AMS, OTP, TBS, met Tbilisi goedkoopst qua energie), en een 99,99% SLA dekt elk plan met een 7-dagen-geld-terug-garantie en geen setupkosten.

Privacy & KYC

Registratie is een 16-cijferig token gegenereerd in een klik. Geen naam, geen e-mail, geen telefoon, geen documenten, nooit. Er is geen wachtwoord en geen herstelflow: verlies het token en het account is weg, een afweging die de docs duidelijk vermelden. Aan hun kant bestaat het token alleen als een eenrichtingshash, naast het saldo en zijn grootboek, het plan, de regio, de toegewezen IP en welke tickets je hebt geopend. Dat is het hele record.

Het logbeleid is absoluut: geen IP-logs, geen verkeers- of verbindingslogs, geen timestamps, geen content-inspectie, samengevat op de site als 'Nothing to hand over.' Twee artefacten ondersteunen de claim. De warrant canary draagt een PGP-handtekening en wordt aan het begin van elke maand ververst, een ritme ononderbroken sinds januari 2025; zijn editie van 1 augustus 2026 getuigt van een nultelling over de hele linie: geen national security letters, geen gag orders, geen warrants, geen interceptiehardware. Het publieke register telt 41 juridische verzoeken voor 2024, nog eens 67 voor 2025 en 38 extra tot juni 2026. Geen van die 146 heeft klantdata opgeleverd.

DMCA-takedowns worden niet verwerkt, en Tor exit nodes en VPN-endpoints zijn expliciet welkom. De eigen regiogids van de provider is praktisch: NL/CH/RO voor Europese prestaties, RU/PA/AE voor crypto-tolerantie, KH/SC/BZ voor DMCA-weerstand, IS/BG/GE als gebalanceerde keuzes, SG/HK voor Azië. Regiomigratie kost een klik. Het privacy-manifest loopt over vijf secties, citeert UDHR Artikel 12, het de Montjoye 2013 re-identificatieresultaat (4 spatio-temporele punten identificeren 95% van individuen) en Rocher 2019 (15 attributen, 99,98%), en sluit af met eerlijke third-party tool-aanbevelingen (Mullvad, IVPN, Tor, Signal, KeePassXC, Monero) waarvan de provider zegt dat hij er niets aan verdient.

Ondersteunde assets & betalingen

Betaling is alleen crypto, 28 munten, met Monero als huisaanbeveling, vergezeld door Bitcoin, Litecoin, Ethereum, USDT op Tron, USDC, Solana en een dozijn anderen. Het model is prepaid: fund een saldo via een eenmalig depositoadres met QR-code, verlengingen debiteren het, niets verloopt, en een runway-schatting staat in het dashboard. Er is geen kaartoptie, geen processor-abonnement, en geen externe auto-charge van welke aard dan ook. Volgens de docs wordt een XMR-deposito in ongeveer twee minuten vrijgegeven, USDT op Tron in ongeveer een, BTC in ongeveer tien; stuur te veel en het overschot belandt in je saldo in plaats van te verdwijnen. Laat het saldo opdrogen en services stoppen simpelweg; het grootboek registreert bedragen, nooit identiteiten.

Wat bonussen betreft, zijn de marketingbanner en de documentatie het oneens: de docstabel leest +10%, +15% en +20% bij de $50-, $100- en $250-drempels en verdubbelt een $1.000-deposito, terwijl de homepage stellere promo-tiers belooft. Lees het als een bonus tot +100% en bevestig bij checkout. Facturen dragen geen naam en 0% BTW onder offshore-facturering. Tokenrotatie wordt ondersteund, sessies kunnen worden opgesomd en ingetrokken, en de docs moedigen meerdere accounts aan voor compartimentering, een ongebruikelijk ding voor een host om aan te bevelen en een teken dat het dreigingsmodel serieus wordt genomen.

Beveiliging & custody

Schijfversleuteling is AES-256 at rest over de hele vloot, met een eigen-sleutel LUKS-optie beschikbaar op VPS. Hardware is volledig eigendom, nooit doorverkocht: AMD EPYC-hosts met NVMe in hand-racked, geharde chassis, met peering dat loopt via AMS-IX, DE-CIX en LINX naast private links. Het 10 Tbps anycast scrubbing-schild zit standaard op elke tier, permanent actief, zonder extra kosten.

Het team is anoniem maar verantwoordelijk op de manieren die hier tellen: vier PGP-ondertekende handles (@kern voor infrastructuur, @aria voor de netwerkrand, @moth voor beveiliging en audits, @fen voor de 24/7 PGP-first helpdesk) en een gepubliceerde supportsleutel. De GPU-lijn stelt 'nothing retained': geen prompts, geen weights, geen telemetrie. Objectopslag gebruikt erasure coding binnen de regio die jij kiest, repliceert nooit buiten die jurisdictie tenzij gevraagd, met versioning, presigned URLs en object lock (WORM) voor immutable archieven. De gekozen regio bepaalt de juridische venue van de objecten, wat precies is hoe jurisdictionale opslag zou moeten werken. Object lock (WORM) zet een bucket vast tegen wijziging of verwijdering voor de retentieperiode die jij instelt, wat geschikt is voor bewijzenarchieven en audittrails.

Custody-limieten worden gesteld, niet verborgen. Er zijn geen managed services, geen shared hosting, geen overselling, geen macOS-instanties, en geautomatiseerde backups zijn een betaalde add-on (versleuteld, in-region), dus ongeconfigureerd betekent onbeschermd. Spam en e-mail abuse-relays worden geweigerd, illegale activiteit wordt geweigerd, onderhoudsvensters worden van tevoren aangekondigd, regelovertredingen maken de 7-dagen-geld-terug-garantie ongeldig, en de docs zeggen ronduit dat jij verantwoordelijk bent voor je eigen data. De abuse-regels zijn kort en precies in plaats van een vaag vangnet.

Gebruikerservaring & prestaties

VPS-instanties gaan live in 1 tot 2 minuten (de FAQ zegt onder 60 seconden, de SLA-pagina zegt 60 tot 120; neem het conservatieve getal). Threads zijn dedicated en nooit oversubscribed, resizes gebeuren zonder downtime op hetzelfde IP en schijf, en je krijgt dual-stack-adressering met een /64, snapshots, rescue boot, custom ISO-images, een out-of-band KVM-console, reverse DNS, private VLANs, een reinstall van 60 seconden, een IP- en ASN-firewall en live metrics. De v1 REST API spiegelt elke actie die het panel biedt, met SDK-voorbeelden voor curl, Python, Go en PHP, webhooks en gedocumenteerde rate limits. Windows is beschikbaar met RDP inbegrepen.

Dedicated servers worden in 4 tot 12 uur verzonden na hand-racking, burn-in en link-testing, met DDR5 ECC overal, Gen4 NVMe, IPMI/KVM over IP, geen setupkosten, extra IPv4 voor $1 per stuk en een /64 IPv6; custom offertes dekken een tweede CPU, grotere arrays en private VLANs tussen machines. GPU-instanties geven root op de host, de NVIDIA R580-driver voorgeinstalleerd, Docker GPU-passthrough, optioneel CUDA 13, NVLink afhankelijk van de kaart, persistent volumes met kortingen bij 1 TB en 8 TB, en ongemeten transfer overal. Uurfacturering stopt met de instantie, maandelijkse reserve snijdt tarieven met ongeveer 35 tot 45 procent, en jaarlijkse reserve haalt er nog eens 20 procent af. Een per-checkpoint-configurator laat je een LLM kiezen en matcht de build met de goedkoopste node die het aankan.

Voorbeeld klantendashboard
De panel-preview: live metrics, out-of-band KVM, snapshots en crypto-facturering op een plek.

Prestatieclaims zijn gepubliceerd, niet gefluisterd. De statuspagina draait onder de banner 'Don't trust us. Verify' en ondersteunt het met cijfers: een gewogen 30-dagen-beschikbaarheid van 99,99%, een probe-volume van bijna 31.600 checks per minuut, een vlootbrede mediaan rond 43 ms, en per-site medianen van 27 tot 28 ms in Amsterdam, 29 in Zürich, 33 in Reykjavik, 43 in Singapore, 73 in Phnom Penh en 80 in Belize. Packet loss zit op 0,01 tot 0,03%, probes draaien elke 30 seconden met 4 per site, componenten rapporteren 99,98 tot 100%, en een status API v1 ontsluit dezelfde data.

Voor scoring hebben we het hele publieke oppervlak gelopen op 18 augustus 2026: vier productpagina's, vijf documentatiehoofdstukken, het manifesto, de statuspagina en de API erachter (direct bevraagd), de API-referentie, plus een sweep van de 4.400-pagina's tellende tutorial-shelf. De canary en het verzoekenregister werden gelezen waar ze zijn gepubliceerd, en de prijslijst werd afgewogen tegen elke rivaliserende host die deze directory bevat. Er is niets gehuurd, geplaatst of gemeten voor dit stuk; elk cijfer is de eigen telemetry van de provider en wordt zo gelabeld.

Support draait 24/7 via live chat, tickets en e-mail (onder 2 uur volgens de docs). De tutorial-bibliotheek bevat meer dan 4.400 pagina's alleen al in het Engels, en de site is beschikbaar in 26 talen, met onderwerpen over beveiliging, containers, webservers, databases, netwerken, devops en LLM-serving-onderwerpen als vLLM, quantisatie en batching. De homepage draagt 'trusted by'-logo's voor Proton, Tutanota, IVPN en n8n.

Voor wie het is — verdict

Silent Node noemt zijn publiek in zijn eigen manifesto: journalisten, organisatoren, klokkenluiders, artsen en uitgevers, plus iedereen die Tor-exits of VPN-endpoints draait. Het is evenzeer een rechttoe rechtaan infrastructuurkeuze: de GPU-catalogus onderbiedt de meeste anonieme GPU-opties qua prijs (een H100 80 GB voor $0,74 per uur, een B200 180 GB voor $0,98), de dedicated-lijn zet een 16-core EPYC 4564P met 96 GB DDR5 ECC neer voor $139,99 per maand, en de S3-tiers maken jurisdictie-gebonden archieven goedkoop voor $14,99 per maand voor 1 TB.

De nadelen zijn structureel. Verlies het token, verlies het account. Crypto is de enige manier om te betalen. Niets is managed, backups kosten extra, en het team is anoniem en ongeveer vijf jaar oud. De deposit-bonus-tiers zijn ook oneens tussen de banner en de docs, wat opgeschoond zou moeten worden. Als je hand-holding of fiat-facturering nodig hebt, is dit niet je provider.

Elke andere hostingvermelding hier beslaat een tot vijf jurisdicties (Exodia vijf EU-landen, Ko-Net Stockholm, BTCVPS Nederland en Litouwen, PrivateAlps Zwitserland, MyNymBox Saint Kitts, servers.guru tien beweerde datacenters). Afgezet tegen een categorie waar vijf landen het plafond is, staat een verspreiding over vier continenten en vijftien locaties op zichzelf. Onze eigen attribuutdata maakt het tweede gat expliciet: Silent Node is de enige hostingvermelding hier die het published-warrant-canary-signaal draagt, en geen van de rivalen die naar transparantie wijzen, ondersteunt het met een publiek verzoekenregister en een bevraagbare statusfeed. Het derde gat is het GPU-schap, negen klassen diep, tot 288 GB per kaart, per uur gemeten, ongeëvenaard onder de hosts die we indexeren.

Weeg dat af tegen wat je zelf kunt verifiëren: een maandelijks ondertekende canary die loopt sinds januari 2025 met een schone handtekening van 1 augustus 2026, een transparantieregister met 146 gelogde verzoeken en nul openbaarmakingen van 2024 tot medio 2026, een live statuspagina die per-site-latentie ontsluit op 30-seconden-resolutie, en 12.998 servers over 15 niet-Five-Eyes-jurisdicties. Geen enkele andere vermelding paart die verifieerbaarheid aan deze hardware-breedte. Silent Node is de sterkste infrastructuurvermelding in de directory.

Community-samenvatting

De meest verifieerbare no-KYC-infrastructuurprovider in deze directory: token-only accounts, een maandelijks ondertekende warrant canary, een zero-disclosure transparantieregister en eigen AMD EPYC-hardware in 15 offshore regio's.

Voordelen
  • + Echte no-KYC: account met 16-cijferig token in een klik, geen naam, e-mail, telefoon of documenten
  • + No-logs-beleid ondersteund door een maandelijks PGP-ondertekende warrant canary sinds januari 2025 en een publiek transparantieregister met nul openbaarmakingen
  • + Vijftien offshore gebieden, allemaal vrij van de Five Eyes en het westelijke EU-gebied, met migratie tussen hen in een klik
  • + Eigen AMD EPYC/NVMe-hardware, ongemeten 10 Gbps dedicated poorten, 99,99% SLA en een publieke statuspagina met probes van 30 seconden
  • + Goedkope anonieme GPU-lijn: RTX 4090 voor $0,18/u tot B300 288 GB voor $1,23/u
  • + AES-256-encryptie at rest standaard, optioneel LUKS met eigen sleutel, 10 Tbps anycast DDoS inbegrepen
Nadelen
  • Verlies je 16-cijferig token en het account is onherstelbaar, by design
  • Alleen crypto, geen kaarten en geen fiat-betalingsrails
  • Geen managed services, en geautomatiseerde backups zijn een betaalde add-on
  • Anoniem team opgericht in 2021, nog jong naar hosting-industrie normen

Attributen

12 signalen
Sterke punten
Guaranteed no KYC P+25 Identity-Free registration P+10 Strict no-log policy P+5 T+3 Accepts Monero P+5 Own infrastructure P+1 T+2 Token-based login P+1 Good Customer Support T+5 Mature service T+5 Published warrant canary T+3 Defends against takedown requests T+2
Informatief
Legally registered T+2 API available

Gerelateerd

4 services