Szyfrowany katalog
//
Silent Node logo

Silent Node

Zweryfikowane

silentnode.host

Silent Node to anonimowy dostawca hostingu offshore prowadzony przez Silent Node OÜ (Estonia, AS215430, członek RIPE NCC), założony w styczniu 2021 roku i finansowany wyłącznie z własnych środków. Oferuje KVM VPS, dedykowane serwery bare-metal, instancje GPU rozliczane godzinowo oraz obiektową pamięć masową kompatybilną z S3, rozproszoną na piętnastu terytoriach offshore, z zerową obecnością w krajach Five Eyes oraz zachodniej UE. Konto to jedynie 16-cyfrowy token: imię, email, telefon i dokumenty nigdy nie wchodzą w grę. Według stanu na 18 sierpnia 2026 roku dostawca raportuje 12 998 aktywnych serwerów oraz świeżo podpisany warrant canary z 1 sierpnia 2026 roku.

Live preview

silentnode.host
https://silentnode.host
Silent Node screenshot

Recenzja

Redakcja

Przegląd

Silent Node to najmocniejszy wpis infrastrukturalny w tym katalogu. Jest prowadzony przez Silent Node OÜ w Estonii (AS215430, członek RIPE NCC), rozpoczęty w styczniu 2021 roku, gdy trzech inżynierów uruchomiło pierwszą szafę w Reykjaviku, i wciąż działa na własne pieniądze, bez inwestorów. Według stanu na 18 sierpnia 2026 roku publiczna strona statusu pokazuje 12 998 serwerów online. Slogan podsumowuje całą ofertę: "Offshore hosting. No identity. Full control."

Każdy krok z osi czasu można zweryfikować na stronie About: wrzesień 2021, rozliczenia wyłącznie w krypto; marzec 2022, cztery jurysdykcje; czerwiec 2023, tarcza 10 Tbps obejmuje wszystkie regiony; luty 2024, Hongkong to dwunasta jurysdykcja, a flota przekracza 10 000 maszyn; styczeń 2025, platforma statusu i miesięczny canary rozpoczynają działalność.

Katalog obejmuje cztery linie, a punkty cenowe są konkretne. Plany KVM VPS na AMD EPYC z lokalnym NVMe rozpoczynają się od Starter, który oferuje 2 dedykowane wątki, 2 GB RAM i 80 GB pamięci flash za $6,99 miesięcznie; Pro, ulubieniec klientów, łączy 6 wątków z 8 GB i 320 GB za $22,99; Titan wieńczy ofertę 32 wątkami, 64 GB, 2 TB i uplinkiem 5 Gbps za $119,99. Darmowy konfigurator buduje niestandardowe rozmiary po tych samych stawkach. Serwery dedykowane to jedno-dzierżawne konstrukcje EPYC 4004/9004 od Iron za $64,99 miesięcznie (EPYC 4244P, 6c/12t, 32 GB DDR5 ECC, 1 TB Gen4 NVMe) do Titan za $219,99, którego EPYC 9254 oferuje 24 rdzenie i 48 wątków obok 192 GB pamięci ECC i 8 TB flash Gen4, wszystko na nielimitowanych portach 10 Gbps z opcjami wykraczającymi poza to na zapytanie. Steel za $84,99 to najczęściej wybierany plan dedykowany. Instancje GPU rozliczane godzinowo od $0,18 (RTX 4090, 24 GB) do $1,23 (B300, 288 GB HBM3e), z miesięcznym cenami rezerwacyjnymi niższymi o około 35 do 45 procent względem godzinowych. Obiektowa pamięć masowa S3 zaczyna się od $4,99 miesięcznie za 250 GB i sięga $109,99 za 10 TB w 8 regionach.

Sześć presetów VPS na silentnode.host
Sześć presetów VPS według stanu na 18 sierpnia 2026 roku, Starter za $6,99 do Titan za $119,99, każdy wdrażalny we wszystkich piętnastu regionach.

Oferta GPU od góry do dołu: RTX 4090 za $0,18 na godzinę dla inferencji jednokartowej, L40S za $0,39 z 48 GB, A100 i H100 80 GB za $0,59 i $0,74 z NVLink dla zadań treningowych, aż do B300 z 288 GB HBM3e za $1,23.

Częstotliwości turbo są podane: 3,8 do 5,1 GHz na EPYC 4244P, 4,5 do 5,7 na 4564P, 2,9 do 4,15 GHz przez 24 rdzenie 9254.

Tabela cen GPU
Półka GPU 18 sierpnia 2026 roku: dziewięć kart, od RTX 4090 za $0,18/h do B300 288 GB za $1,23/h.

Każdy poziom VPS może trafić do dowolnego z piętnastu lokalizacji, wymienionych po mieście zamiast flagi: Reykjavik (REK-1), Amsterdam (AMS-1), Zurych (ZRH-1), Bukareszt (OTP-1), Sofia (SOF-1), Kiszyniów (KIV-1), Moskwa (MOW-1), Tbilisi (TBS-1), Dubaj (DXB-1), Singapur (SIN-1), Hongkong (HKG-1), Phnom Penh (PNH-1), Victoria na Seszelach (SEZ-1), Belize City (BZE-1) i Panama City (PTY-1). Żadna nie podlega rządowi Five Eyes ani regulatorowi zachodniej UE. Ich FAQ przedstawia ten odstęp jako świadomy wybór: przepisy o retencji i obowiązkowej identyfikacji w tych krajach nie mogą współistnieć z operacją bez logów. Pojemność GPU znajduje się w 3 regionach (AMS, OTP, TBS, z Tbilisi najtańszym pod względem energii), a SLA 99,99% obejmuje każdy plan z 7-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy i brakiem opłat instalacyjnych.

Prywatność i KYC

Rejestracja to 16-cyfrowy token generowany za jednym kliknięciem. Żadnego imienia, emaila, telefonu, dokumentów, nigdy. Nie ma hasła ani procedury odzyskiwania: utrata tokena oznacza utratę konta, kompromis otwarcie stwierdzony w dokumentacji. Po ich stronie token istnieje jedynie jako jednokierunkowy hash, obok salda i jego rejestru, planu, regionu, przydzielonego IP i otwartych zgłoszeń. To cały zapis.

Polityka logowania jest absolutna: brak logów IP, brak logów ruchu lub połączeń, brak znaczników czasu, brak inspekcji treści, podsumowana na stronie jako "Nothing to hand over." Dwa artefakty popierają to stwierdzenie. Warrant canary nosi podpis PGP i jest odświeżany na początku każdego miesiąca, rytm nieprzerwany od stycznia 2025; jego edycja z 1 sierpnia 2026 roku poświadcza zerowy bilans w całości: brak listów bezpieczeństwa narodowego, brak nakazów milczenia, brak nakazów sądowych, brak sprzętu do przechwytywania. Publiczny rejestr liczy 41 żądań prawnych na 2024 rok, kolejne 67 na 2025 i 38 w pierwszej połowie 2026. Żadne z tych 146 nie wyprodukowało danych klienta.

Żądania DMCA takedown nie są przetwarzane, a węzły wyjściowe Tor i endpointy VPN są wyraźnie mile widziane. Własne wskazówki regionalne dostawcy są praktyczne: NL/CH/RO dla europejskiej wydajności, RU/PA/AE dla tolerancji krypto, KH/SC/BZ dla odporności na DMCA, IS/BG/GE jako zbalansowane wybory, SG/HK dla Azji. Migracja regionu zajmuje jedno kliknięcie. Manifest prywatności liczy pięć sekcji, powołując się na Art. 12 Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka, wynik de Montjoye z 2013 (4 punkty spatio-temporalne identyfikują 95% osób) oraz Rocher 2019 (15 atrybutów, 99,98%), a na końcu zawiera uczciwe rekomendacje narzędzi stron trzecich (Mullvad, IVPN, Tor, Signal, KeePassXC, Monero), od których dostawca twierdzi, że nie zarabia.

Wspierane aktywa i płatności

Płatność to wyłącznie krypto, 28 monet, z Monero jako domyślnym zaleceniem, obok Bitcoin, Litecoin, Ethereum, USDT na Tron, USDC, Solana i kilkunastu innych. Model to przedpłata: doładuj saldo przez jednorazowy adres depozytowy z kodem QR, odnowienia obciążają je, nic nie wygasa, a szacunek zapasu wyświetla się w panelu. Nie ma opcji kart, subskrypcji procesora ani żadnego zewnętrznego automatycznego obciążenia. Według dokumentacji depozyt XMR zaksięgowuje się po około dwóch minutach, USDT na Tron po około jednej, BTC po około dziesięciu; prześlesz za dużo, a nadwyżka trafi na saldo zamiast zniknąć. Gdy saldo się wyczerpie, usługi po prostu się zatrzymają; rejestr zapisuje kwoty, nigdy tożsamości.

W kwestii bonusów baner marketingowy i dokumentacja się nie zgadzają: tabela w dokumentacji wskazuje +10%, +15% i +20% przy progach $50, $100 i $250 oraz podwaja depozyt $1,000, podczas gdy strona główna obiecuje wyższe progi promocyjne. Traktuj to jako bonus do +100% i potwierdź przy kasie. Faktury nie zawierają imienia i podlegają 0% VAT w ramach rozliczeń offshore. Rotacja tokena jest obsługiwana, sesje można przeglądać i unieważniać, a dokumentacja zachęca do wielu kont dla kompartmentalizacji, nietypowa rekomendacja ze strony hosta i znak, że model zagrożenia jest traktowany poważnie.

Bezpieczeństwo i powiernictwo

Szyfrowanie dysku to AES-256 w spoczynku na całej flocie, z opcją własnego klucza LUKS dostępną na VPS. Sprzęt jest własnością absolutną, nigdy nie odsprzedawany: hosty AMD EPYC z NVMe w ręcznie montowanych, wzmocnionych obudowach, z peeringiem przez AMS-IX, DE-CIX i LINX obok prywatnych łączy. Tarcza scrubbingowa anycast 10 Tbps jest standardem na każdym poziomie, stale aktywna, bez dodatkowych opłat.

Zespół jest anonimowy, ale rozliczalny w sposoby, które tu mają znaczenie: cztery uchwyty podpisane PGP (@kern dla infrastruktury, @aria dla krawędzi sieciowej, @moth dla bezpieczeństwa i audytów, @fen dla helpdesku 24/7 opartego na PGP) oraz opublikowany klucz wsparcia. Linia GPU deklaruje "nothing retained": brak promptów, wag, telemetrii. Pamięć obiektowa wykorzystuje kodowanie erasure wewnątrz wybranego regionu, nigdy nie replikując poza tę jurysdykcję bez wyraźnego żądania, z wersjonowaniem, presigned URL i object lock (WORM) dla niezmiennych archiwów. Wybrany region determinuje prawne miejsce przechowywania obiektów, co jest dokładnie tym, jak powinna działać pamięć masowa związana z jurysdykcją. Object lock (WORM) przypina bucket przed modyfikacją lub usunięciem na okres retencji, co odpowiada archiwom dowodowym i śladom audytowym.

Ograniczenia powiernictwa są podane, nie ukryte. Brak usług zarządzanych, brak hostingu współdzielonego, brak oversellingu, brak instancji macOS, a automatyczne kopie zapasowe to płatna opcja (szyfrowane, w regionie), więc brak konfiguracji oznacza brak ochrony. Spam i przekaźniki nadużyć emailowych są odmawiane, działalność nielegalna jest odmawiana, okna serwisowe są ogłaszane z wyprzedzeniem, naruszenia zasad unieważniają 7-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, a dokumentacja otwarcie stwierdza, że jesteś odpowiedzialny za własne dane. Zasady nadużyć są krótkie i precyzyjne, a nie niejasnym ogólnikiem.

Doświadczenie użytkownika i wydajność

Instancje VPS uruchamiają się w 1 do 2 minut (FAQ mówi poniżej 60 sekund, strona SLA mówi 60 do 120; przyjmijmy wartość konserwatywną). Wątki są dedykowane i nigdy nie są oversubskrybowane, zmiany rozmiaru odbywają się bez przestojów na tym samym IP i dysku, a otrzymujesz adresację dual-stack z /64, snapshoty, rescue boot, niestandardowe obrazy ISO, zewnętrzną konsolę KVM, reverse DNS, prywatne VLAN-y, reinstalację w 60 sekund, firewall IP i ASN oraz metryki na żywo. API REST v1 odwzorowuje każdą akcję oferowaną przez panel, z przykładami SDK dla curl, Python, Go i PHP, webhookami i udokumentowanymi limitami rate. Windows jest dostępny z RDP w cenie.

Serwery dedykowane są dostarczane w 4 do 12 godzin po ręcznym zamontowaniu, burn-in i testach łącza, z DDR5 ECC wszędzie, Gen4 NVMe, IPMI/KVM over IP, brakiem opłaty instalacyjnej, dodatkowym IPv4 za $1 sztuka i /64 IPv6; niestandardowe wyceny obejmują drugi CPU, większe macierze i prywatne VLAN-y między maszynami. Instancje GPU dają root na hoście, preinstalowany sterownik NVIDIA R580, Docker GPU passthrough, opcjonalne CUDA 13, NVLink w zależności od karty, wolumeny trwałe ze zniżkami przy 1 TB i 8 TB, i nielimitowany transfer wszędzie. Rozliczanie godzinowe kończy się z instancją, miesięczna rezerwa obniża stawki o około 35 do 45 procent, a roczna rezerwa kolejne 20 procent. Konfigurator per-checkpoint pozwala wybrać LLM i dopasować build do najtańszego węzła, który go pomieści.

Podgląd panelu klienta
Podgląd panelu: metryki na żywo, zewnętrzny KVM, snapshoty i rozliczenia krypto w jednym miejscu.

Twierdzenia o wydajności są publikowane, nie przekazywane w półsłówkach. Strona statusu działa pod hasłem "Don't trust us. Verify" i popiera to liczbami: ważona 30-dniowa dostępność 99,99%, wolumen sond około 31 600 sprawdzeń na minutę, flotowa mediana około 43 ms, oraz mediany per-lokalizacja 27 do 28 ms w Amsterdamie, 29 w Zurychu, 33 w Reykjaviku, 43 w Singapurze, 73 w Phnom Penh i 80 w Belize. Utrata pakietów wynosi 0,01 do 0,03%, sondy działają co 30 sekund z 4 na lokalizację, komponenty raportują 99,98 do 100%, a status API v1 udostępnia te same dane.

Przed oceną przeszliśmy całą publiczną powierzchnię 18 sierpnia 2026 roku: cztery strony produktowe, pięć rozdziałów dokumentacji, manifest, stronę statusu i API za nią (odpytane bezpośrednio), referencję API, plus przegląd półki tutorialowej liczącej 4 400 stron. Canary i rejestr żądań zostały przeczytane tam, gdzie są publikowane, a cennik został zweryfikowany względem każdego konkurencyjnego hosta w tym katalogu. Nic nie zostało wynajęte, wdrożone ani zmierzone na potrzeby tego tekstu; każda liczba to własna telemetria dostawcy i jest tak oznaczona.

Wsparcie działa 24/7 przez czat na żywo, zgłoszenia i email (poniżej 2 godzin według dokumentacji). Biblioteka tutoriali liczy ponad 4 400 stron wyłącznie w języku angielskim, a strona jest dostępna w 26 językach, obejmując tematy bezpieczeństwa, kontenerów, serwerów webowych, baz danych, sieci, devops i serwowania LLM takie jak vLLM, kwantyzacja i batching. Strona główna nosi logotypy "trusted by" dla Proton, Tutanota, IVPN i n8n.

Dla kogo — werdykt

Silent Node wymienia swoją publiczność we własnym manifeście: dziennikarze, organizatorzy, sygnaliści, lekarze i wydawcy, plus każdy prowadzący węzły wyjściowe Tor lub endpointy VPN. Jest również bezpośrednim wyborem infrastrukturalnym: katalog GPU podbija cenowo większość anonimowych opcji GPU (H100 80 GB za $0,74 na godzinę, B200 180 GB za $0,98), linia dedykowana oferuje 16-rdzeniowy EPYC 4564P z 96 GB DDR5 ECC za $139,99 miesięcznie, a poziomy S3 czynią archiwa związane z jurysdykcją tanimi przy $14,99 miesięcznie za 1 TB.

Wady są strukturalne. Utrata tokena oznacza utratę konta. Krypto to jedyny sposób płatności. Nic nie jest zarządzane, kopie zapasowe są płatne, a zespół jest anonimowy i liczy sobie około pięciu lat. Progi bonusów od depozytu również nie zgadzają się między banerem a dokumentacją, co powinno zostać uporządkowane. Jeśli potrzebujesz wsparcia czy rozliczeń fiat, to nie jest Twój dostawca.

Każdy inny wpis hostingowy w tym miejscu obejmuje od jednego do pięciu jurysdykcji (Exodia pięć krajów UE, Ko-Net Sztokholm, BTCVPS Holandia i Litwa, PrivateAlps Szwajcaria, MyNymBox Saint Kitts, servers.guru dziesięć deklarowanych centrów danych). W zestawieniu z kategorią, gdzie pięć krajów to sufit, czterokontynentalny rozrzut piętnastu lokalizacji stoi sam. Nasze własne dane atrybutowe ujawniają drugą lukę wprost: Silent Node to jedyny wpis hostingowy z sygnałem opublikowanego warrant canary, a żaden z rywali, którzy gestykulują w stronę transparentności, nie popiera tego publicznym rejestrem żądań i zapytaną strumieniem statusu. Trzecia luka to półka GPU, dziewięć klas głęboka, sięgająca 288 GB na kartę, rozliczana godzinowo, niezrównana wśród hostów, które indeksujemy.

Przewartość to, co możesz zweryfikować samodzielnie: miesięczny podpisany canary działający od stycznia 2025 z czystym podpisem z 1 sierpnia 2026, rejestr transparentności z 146 zalogowanymi żądaniami i zerowymi ujawnieniami od 2024 do połowy 2026, strona statusu na żywo ujawniająca opóźnienia per-lokalizacja z rozdzielczością 30-sekundową, oraz 12 998 serwerów w 15 jurysdykcjach spoza Five Eyes. Żaden inny wpis nie łączy tej weryfikowalności z taką szerokością sprzętu. Silent Node to najmocniejszy wpis infrastrukturalny w katalogu.

Podsumowanie społeczności

Najbardziej weryfikowalny dostawca infrastruktury bez KYC w tym katalogu: konta oparte wyłącznie na tokenie, miesięczny podpisany warrant canary, rejestr transparentności z zerowym ujawnieniem danych oraz własny sprzęt AMD EPYC w 15 regionach offshore.

Zalety
  • + Prawdziwy brak KYC: konto za jednym kliknięciem z 16-cyfrowym tokenem, bez imienia, emaila, telefonu czy dokumentów
  • + Polityka braku logów wsparta miesięcznym podpisanym PGP warrant canary od stycznia 2025 oraz publicznym rejestrem transparentności z zerowymi ujawnieniami
  • + Piętnaście terytoriów offshore, wszystkie poza zasięgiem Five Eyes i zachodniej UE, z migracją między nimi za jednym kliknięciem
  • + Własny sprzęt AMD EPYC/NVMe, nielimitowane dedykowane porty 10 Gbps, SLA 99,99% oraz publiczna strona statusu z sondami co 30 sekund
  • + Tania anonimowa linia GPU: RTX 4090 za $0,18/h aż do B300 288 GB za $1,23/h
  • + Szyfrowanie AES-256 w spoczynku domyślnie, opcjonalny LUKS z własnym kluczem, 10 Tbps anycast DDoS w cenie
Wady
  • Utrata 16-cyfrowego tokena oznacza nieodwracalne utracenie konta, to celowy zabieg
  • Tylko krypto, brak kart i kanałów płatności fiat
  • Brak usług zarządzanych, automatyczne kopie zapasowe to płatna opcja
  • Anonimowy zespół założony w 2021 roku, wciąż młody jak na standardy branży hostingowej

Atrybuty

12 sygnały
Mocne strony
Guaranteed no KYC P+25 Identity-Free registration P+10 Strict no-log policy P+5 T+3 Accepts Monero P+5 Own infrastructure P+1 T+2 Token-based login P+1 Good Customer Support T+5 Mature service T+5 Published warrant canary T+3 Defends against takedown requests T+2
Informacyjny
Legally registered T+2 API available

Powiązane

4 usługi